KAMAG I ePrecisionMover – nowoczesne rozwiązanie dla zielonej logistyki
TII KAMAG to znany producent pojazdów przemysłowych i transporterów modułowych, oferujący również ciekawe rozwiązania dla transportu intermodalnego. Firma opracowała także model elektrycznego transportera typu swap body, który stanowi dobre rozwiązanie dla operatorów terminali myślących o przejściu na zerozemisyjną działalność.
![](https://intermodalnews.pl/wp-content/uploads/2023/03/3845_KAMAG_PM_MGO_v006_0036-22.png)
Transport intermodalny jest krwioobiegiem nowoczesnej gospodarki i ma kluczowe znaczenie w tworzeniu zrównoważonych łańcuchów logistycznych, które są odpowiedzią na wyzwania ochrony środowiska i bezpieczeństwa dostaw w przemyśle. Duże centra logistyczne i terminale kontenerowe dokonują każdego dnia setki operacji przeładunkowych. Z tego powodu coraz większe znaczenie ma efektywność i pracy i zmniejszanie oddziaływania na środowisko. TII KAMAG na podstawie swoich bogatych doświadczeń i współpracy z operatorami logistycznymi na całym świecie zaprojektował nowoczesne transportery i ciągniki terminalowe zapewniające efektywność i bezpieczeństwo pracy, a także przygotował rozwiązania dla zeroemisyjnej intralogistyki w transporcie intermodalnym.
KAMAG I PrecisionMover „Wiesel” to transporter nadwozi wymiennych, będący odpowiedzią na coraz większe obciążenie terminali logistycznych. Pojazd zapewnia dużą szybkość, zwrotność i wysoką ergonomię pracy operatora. Pojazd wyposażono w napęd hydrostatyczny, który zapewnia wysoką precyzję wykonywania manewrów. Nisko położona kabina zapewnia doskonałą widoczność i wysoką ergonomię pracy.
Transporter cechuje się niskim promieniem skrętu co ułatwia poruszanie się po terminalu. „Wiesel” może pracować z maksymalnym obciążeniem 17 tys. kg przy prędkości 25 km/h. Pojazd wyposażono w ramę podnoszącą na wysokość 500 mm, którą zaprojektowano z myślą o stosowanych wymiarach nadwozi wymiennych C715, C745, C782. Do napędu pojazdu służy silnik Deutz: TCD 4.1 L4 spełniający normę emisji spalin: Euromot 5. Te wszystkie cechy sprawiają, że KAMAG I PrecisionMover pozwala w szybki i ergonomiczny sposób przewozić kontenery, palety ładunkowe, nadwozia wymienne (swap body), a także holować naczepy. Transporter cechuje się też niskimi kosztami utrzymania, co przynosi spore oszczędności operatorom terminali logistycznych i przemysłowych. Te właśnie cechy sprawiły, że pojazdy TII KAMAG spotkały się z dużym uznaniem i korzysta nich wiele firm logistycznych w tym: DHL, Dachser, DB Schenker ,Volkswagen, Mercedes-Benz, TNT, GLS, Coca-Cola, Ikea, BASF,, Amazon.
Przyszłość jest elektryczna
Najważniejszym zadaniem dla branży TSL w najbliższej dekadzie będzie zapewnienie zrównoważonych łańcuchów dostaw. Transport intermodalny oferuje unikatowe możliwości organizacji zeroemisyjnych przewozów towarów. Aby zaoferować takie usługi wielu operatorów terminali intermodalnych planuje elektryfikację urządzeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma TII KAMAG zaprojektowała elektryczną wersję transportera KAMAG I ePrecisionMover, który łączy zalety modelu z napędem spalinowym takie jak wysoka zwrotność, szybkość, ergonomia pracy z korzyściami jakie przynosi stosowanie silnika elektrycznego. Zerowa emisja spalin i gazów cieplarnianych osiągnięta została przy utrzymaniu wysokiej wydajności pracy urządzenia. Zastosowanie modułowej koncepcji akumulatorów pozwala na ich szybki i łatwe ładowanie. Akumulatory umieszczono po lewej i prawej stronie podwozia co zapewnia łatwy do nich dostęp. Napęd elektryczny pozwala też na cichą pracę, co poprawia komfort obsługi pojazdu.
![Kamag ePrecisionMover - nowoczesne rozwiązanie dla zielonej logistyki](https://intermodalnews.pl/wp-content/uploads/2023/03/TII_KAMAG_ePrecisionMover-Header.jpg)
Coraz więcej spedytorów i załadowców chce korzystać z zeroemisyjnego transportu, a to oznacza konieczność wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych na wszystkich ogniwach łańcuchów logistycznych. Dotyczy to także operacji intralogistycznych w portach morskich i lądowych terminalach przeładunkowych. KAMAG I ePrecisionMover jest zatem jednym z innowacyjnych urządzeń terminalowych, dzięki którym tworzy się zielona przyszłość logistyki, która łączy wysoką wydajność pracy z zrównoważonym rozwojem.
Z przedstawicielami firmy ZEPPELIN, która na rynku polskim oferuje produkty TII KAMAG jak i inne urządzenia dla terminali kontenerowych marek HYSTER i MecLift, będzie można się spotkać podczas konferencji INTERMODAL IN POLAND 2023 w Janowie Podlaskim.