Rusza regularne połączenie Belgia – Rumunia – Turcja
Rail Cargo Austria i H.Essers uruchomiły wspólnie połączenie między Rumunią a Turcją, które stanowi wydłużenie funkcjonującej już relacji pociągu Belgia – Rumunia. Pociąg z Genk do terminalu w Stambule jedzie niecałe 6 dni.

H.Essers jest operatorem logistycznym organizującym przewozy intermodalne na wielu kierunkach. Obecnie spółka uruchamia we współpracy z przewoźnikiem Rail Cargo Austria 8 par pociągów między terminalami Genk w Belgii a Curtici w Rumunii. Po rozszerzeniu oferty 3 pary pociągów tygodniowo będą z Rumuni jechać dalej do Stambułu. Pociągi te będa dostosowane do przewozu różnego rodzaju materiałów niebezpiecznych.
— Możemy przewozić prawie każdą klasę towarów niebezpiecznych, w tym płynów luzem dzięki współpracy z specjalistyczną firmą Huktra która posiada kontenery-cysternami, a która została niedawno przejęta przez H.Essers. Ważne jest również, aby cała trasa była obsługiwana przez naszą jednostkę kontrolną, która umożliwia naszemu zespołowi monitorowanie transportu od początku do końca i interweniowanie w przypadku wystąpienia problemu, takiego jak problemy z temperaturą. W tym celu wykorzystujemy również nasze pojemniki Safebox o długości 45 stóp, opracowanymi przez naszą firmę do transportu chłodniczego dla strategicznych segmentów: chemikaliów i farmaceutyków. Są jednostki elektronicznie zamykane i monitorowane 24/7 — zapewnia Hanno Reeser, menadżer rozwoju strategicznego H.Essers cytowany w komunikacie.
Na trasie Stambuł – Rumunia od jakiegoś czasu kursują już pociągi intermodalne. Szlak ten stał się atrakcyjny dla operatorów logistycznych, po tym jak w grudniu pociągi intermodalne zaczęły kursować tunelem pod cieśniną Bosfor i uruchomiono Korytarz Południowy biegnący z Turcji przez Gruzję, Azerbejdżan, Morze Kaspijskie, Kazachstan do Chin. Drugim potencjalnym korytarzem, który ma spory potencjał jest szlak z Turcji przez Iran do Indii. Stambuł dzięki swojemu położeniu staje się jednym z najważniejszych hubów intermodlanych na kontynencie Euroazjatyckim.