Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Partnerem złotym Kongresu INTERMODAL IN POLAND 2024
Polskie porty morskie odgrywają coraz większą rolę w europejskiej sieci łańcuchów dostaw. O znaczeniu realizowanych i planowanych inwestycji nad Bałtykiem debatować będą uczestnicy Kongresu INTERMODAL IN POLAND 2024. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został Partnerem Złotym tego wydarzenia.
ZMPSiŚ SA to lider w regionie pod względem realizowanych inwestycji. Te mają na celu stałe podnoszenie jakości usług świadczonych w portach w Szczecinie i Świnoujściu oraz zwiększenie ilości obsługiwanych ładunków. Port w Szczecinie przystosowywany jest do warunków jakie otworzyło przed nim pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości technicznej 12,5 m. Trwają prace w rejonie Kanału Dębickiego oraz Basenu Kaszubskiego. Po ich zakończeniu do portu Szczecin zawiną statki o zanurzeniu 11 m z ładunkiem na pokładzie do 50 tys. ton. W przypadku Świnoujścia realizowane są takie duże projekty jak rozbudowa terminalu LNG oraz budowa pierwszego w kraju terminala instalacyjnego do obsługi morskich farm wiatrowych. Z kolei jesienią ub. roku zakończyła się inwestycja na terminalu promowym w Świnoujściu przystosowująca go do obsługi transportu intermodalnego. Przedsięwzięciem, które dopełni ofertę przeładunkową zespołu portów Szczecin-Świnoujście będzie z całą pewnością głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu. Jego planowana zdolność przeładunkowa to 1,5 mln TEU. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogram nowy terminal powinien zacząć działać na przełomie roku 2027/2028.
Znaczenie inwestycji w portach morskich będzie jednym z tematów, o których debatować wybitni eksperci branży logistycznej podczas Kongresu INTERMODAL IN POLAND 2024. Czwarta edycja największego wydarzenia branży transportu intermodalnego w Polsce ponownie odbędzie się w Janowie Podlaskim, gdzie spotkają się przedstawiciele firm logistycznych, zarządów portów, przewoźników drogowych i kolejowych, zarządców infrastruktury, agencji celnych oraz samorządów i administracji celno-skarbowej z kraju i zagranicy. Kongres jest unikatową okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych oraz udziału w debatach, które pozwalają odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania branży TSL w Europie. Kongres jest także okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w branży transportowe i zobaczenia jak funkcjonują w terminalach Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze — Terespol.
Zapraszamy do zarejestrowania uczestnictwa w INTERMODAL IN POLAND 2024 już dziś, by wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Formularz rejestracyjny, program wydarzenia i informacje organizacyjne znajdą Państwo na stronie: https://intermodalinpoland.eu/