Real Logistics optymalizuje usługi dzięki rozwojowi międzynarodowego partnerstwa
Operatorzy logistyczni organizujący przewozy ładunków w ramach sieci globalnych łańcuchów dostaw często realizują zadania dostaw przesyłek z wielu krajów na różnych kontynentach. W tego typu projektach istotna jest dobra współpraca z zagranicznymi partnerami, która zapewnia terminowość i bezpieczeństwo dostawy. Przedsiębiorstwa z branży TSL współpracują w ramach międzynarodowych sieci spedytorskich i nawiązują relacje biznesowe na dużych wydarzeniach takich jak targi logistyczne. Dzięki dobrej współpracy z zagranicznymi partnerami firma Real Logistics może oferować klientom lepsze usługi: krótszy czas dostawy i niższe koszty transportu.

Transport intermodalny cechuje się wysokim stopniem standaryzacji i stosowania jednakowych rozwiązań na całym świecie. Jednakże często obejmuje zlecenia na przewozy towarów z odległych krajów, w których obowiązują różne przepisy celne, różne normy dotyczące produktów, wykorzystywane są różne technologie cyfrowe itp. W przypadku organizowania przesyłek z i do odległego kraju operatorzy logistyczni decydują się niekiedy na uruchomienie własnego oddziału za granicą. Takie rozwiązanie jest opłacalne, jednakże tylko w przypadku państw, z którymi wymiana handlowa jest duża. Na przykład Real Logistics posiada oddział w Chinach uruchomiony w 2020 r. w Chengdu. Zdecydowanie częściej jednak spedytorzy organizujący przewozy międzynarodowe polegają na współpracy z zaufanymi partnerami zagranicznymi.
Globalne sieci spedytorów
W celu ułatwienia nawiązywania współpracy międzynarodowej firmy z branży TSL z całego świata zrzeszyły się w sieci spedytorów. Do największych tego typu organizacji należą Orange Logistics Organization (OLO) i JCtrans Network. Sieci te udostępniają platformy świadczące usługi dla firm logistycznych oparte na globalnych sojuszach i bezpiecznym systemie płatności i rozliczeń. Dzięki nim spedytorzy łatwo mogą znaleźć lokalnego partnera, z którym nawiążą współpracę w celu realizacji zlecenia. Sieci spedytorów organizują również międzynarodowe konferencje, które są okazją do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń przedsiębiorstw branży TSL w różnych krajach. W takich wydarzeniach: 12. edycji Global Freight Forwarding Conference JCTrans i Global Logistics Cooperation Conference organizowanej przez OLO, które odbyły się w marcu uczestniczyli przedstawiciele Real Logistics.

— Udział w globalnych sieciach spedytorów jest dużym ułatwieniem dla firm organizujących międzynarodowe przewozy towarów, gdyż pozwala nam szybko znaleźć zaufanego partnera, który w odległym kraju wesprze nas w takich kwestiach jak odprawa celna czy znalezienie przewoźnika. To z kolei przekłada się na terminowość i niezawodność naszych usług dla klientów — komentuje Andrzej Ignatowicz, kierownik oddziału w Real Logistics.
Targi logistyczne
Duże znaczenie dla budowy międzynarodowej współpracy firm logistycznych, a także wspierania innowacji i rozwoju zrównoważonych usług mają imprezy targowe. Na początku maja odbyły się w Monachium targi Transport Logistic. To odbywające się co 2 lata największe tego typu wydarzenie w Europie, w którym uczestniczą operatorzy logistyczni, przewoźnicy, zarządcy infrastruktury i dostawcy urządzeń i technologii dla branży TSL. W tegorocznej edycji wzięło udział 65 tys. osób w tym również przedstawiciele wielu firm polskich. Własne stoisko na monachijskich targach przygotował Real Logistics, a w wydarzeniu tym brała udział kilkunastoosobowa reprezentacja tej firmy z prezesem Pawłem Moskałą.
Udział w targach logistycznych jest okazją do rozwijania międzynarodowej działalności i optymalizacji oferty. Podczas takiego wydarzenia przedstawiciele firm logistycznych rozmawiają nie tylko z potencjalnymi klientami, ale także partnerami zagranicznymi i dostawcami narzędzi IT, technologii i usług dla sektora logistycznego. Jest to okazja, by wzmocnić obecność przedsiębiorstwa na międzynarodowych rynkach, zbudować sieć współpracy w ramach łańcuchów dostaw, a także przyjrzeć się, jakie są najnowsze trendy i innowacje w branży, dzięki czemu można przygotować korzystniejsze oferty dla klientów i dostosować się do nowych wymogów w zakresie ochrony środowiska czy bezpieczeństwa transportu.
Optymalizacja usług logistycznych
— Branża logistyczna cechuje się nieustającymi, dynamicznymi zmianami. Dlatego bardzo ważne dla firm z sektora TSL jest rozwijanie współpracy międzynarodowej i wymiana doświadczeń. W trakcie targów logistycznych rozmawiamy z dziesiątkami osób reprezentujących różne branże i organizacje. To z kolei ułatwia nam rozwijanie działalności i wchodzenie na nowe rynki. Udział w targach pozwala nam również przygotować się na nadchodzące zmiany i ocenić użyteczność różnych innowacji technologicznych i nowych rozwiązań w transporcie i logistyce, co ułatwia tworzenie zoptymalizowanych i kompleksowych usług — komentuje Andrzej Ignatowicz.
Firma Real Logistics uczestniczy również w innych tego typu wydarzeniach jak np. Transport Logistic China, które są największymi targami logistycznymi w kraju, będącym fabryką świata i największym partnerem handlowym polskiego operatora, czy w targach TransLogistica, wydarzeniu o mniejszej skali, które odbywa się co roku w Warszawie. Zarówno udział w wydarzeniach branżowych jak i uczestnictwo w globalnych sieciach spedytorskich pozwalają operatorom takim jak Real Logistics aktywnie kształtować zoptymalizowane łańcuchy dostaw, z korzyścią dla załadowców jak i całej gospodarki.