CUPT bada potrzeby inwestycyjne polskiego transportu intermodalnego
Centrum Unijnych Projektów Transportowych przygotowało ankietę, który posłuży do określenia potrzeb inwestycyjnych i odpowiedniego rozplanowania finansowania projektów intermodalnych ze środków funduszy UE. Badanie jest anonimowe, a jego wyniki pozwolą przygotować kolejne programy wsparcia branży transportu intermodalnego.

W unijnej perspektywie finansowej na lata 2021 — 2027, podobnie jak w poprzednim okresie, zaplanowano dotacje na rozwój transportu intermodalnego. CUPT przygotowuje się do uruchomienia kolejnych konkursów, które wyłoną beneficjentów nowego programu intermodalnego. O dofinansowanie będą mogli się starać przedsiębiorstwa planujące inwestycje takie jak: budowa lub modernizacja terminalu intermodalnego, zakup taboru do przewozów kombinowanych, zakup urządzeń przeładunkowych lub jednostek transportowych (naczepy intermodalne itp.). Łącznie do rozdysponowania będzie kwota zbliżona do przyznanej w poprzedniej perspektywie finansowej: w programie FEnIKS zaplanowano 230 mld euro, a w KPO 175 mld euro.
Zanim jednak ogłoszone zostaną nowe konkursy o dofinansowanie, CUPT postanowił zbadać potrzeby i możliwości rynku przewozów i usług intermodalnych. W tym celu uruchomiono anonimowe badanie, które pozwoli na określenie priorytetów rozwoju transportu intermodalnego w Polsce. – Uprzejmie proszę o poświęcenie czasu na wypełnienie kwestionariusza. Państwa aktywny udział w niniejszym badaniu ma kluczowe znaczenie dla jego powodzenia, a wyniki pomogą prawidłowo zidentyfikować kierunki interwencji – apeluje Joanna Lech, dyrektor CUPT.
Zapraszamy do udziału w badaniu CUPT. Informacje o ankiecie, oraz formularz badania dostępne są na stronie: https://www.cupt.gov.pl/aktualnosc/rozne/badamy-opinie-ankieta-intermodalna/