Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – wyjątkowe miejsce, w którym spotka się branża intermodalna
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia — zabytkowy budynek na wyspie Łasztownia w sąsiedztwie szczecińskiego portu to unikatowa przestrzeń w której odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i biznesowe. Dzięki rewitalizacji przeprowadzonej przez firmę CSL powstało nowe serce miasta. W listopadzie odbędzie się tutaj wydarzenie integrujące branże transportową i intermodalną.
Historyczny budynek Starej Rzeźni w Szczecinie powstał w 1898 roku. Obiekt o ciekawej formie architektonicznej znajduje się na wyspie Łasztownia w sąsiedztwie Nabrzeża Starówka i Kanału Grodzkiego. W latach 80-tych XX wieku budynek przekształcono w magazyn. Na potencjał tkwiący w tym nieco zapomnianym obiekcie zwróciła uwagę prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. Z jej inicjatywy szczecińska firma zakupiła budynek i w latach 2013 — 2014 przeprowadziła jego gruntowną rewitalizację.
W 2014 r. powołano Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, którego misją jest promowanie inicjatyw związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Dzięki inwestycji firmy CSL poprzemysłowa i oddzielona od centrum Szczecina Łasztownia ożywiła się, stając się ważnym punktem na mapie kulturalnej stolicy Pomorza Zachodniego. W Starej Rzeźni odbywa się wiele różnych wydarzeń i odwiedza ją tysiące ludzi. Z perspektywy czasu widać, że decyzja o inwestycji w tym miejscu była dobrym pomysłem.
Pieczołowicie odrestaurowany budynek oferuje również atrakcyjną przestrzeń dla organizacji wydarzeń biznesowych. Ze względu na lokalizację w sercu szczecińskiej dzielnicy portowej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jest doskonałym miejscem do promowania gospodarki morskiej oraz portowych i transportowych tradycji Szczecina. Te właśnie cechy obiektu, zadecydowały że został wybrany jako miejsce, w którym odbędzie się konferencja „INTERMODAL IN POLAND – North – South” — wydarzenie dedykowane firmom działającym w branży transportu, spedycji i logistyki oraz przedsiębiorstwom współpracującymi z portami morskimi Szczecin—Świnoujście.
Pomorze Zachodnie to jeden z najważniejszych punktów na logistycznej mapie Polski, a realizowane obecnie i planowane inwestycje infrastrukturalne sprawią, że w następnych latach Szczecin i Świnoujście staną się hubami o znaczeniu europejskim. O tym jakie perspektywy rysują się dla branży transportowej będą debatować uczestnicy konferencji, która odbędzie się w dniach 30 listopada — 1 grudnia.
Nie czekaj i zarejestruj swój udział w konferencji „Intermodal in Poland North — South” już dziś aby skorzystać z promocyjnej oferty Early Bird.
Informacje organizacyjne oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: https://intermodalinpoland.eu/szczecin-2022/
info: