Magazyny Raben bedą korzystać z zielonej energii
Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię. Dzieje się tak na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót. Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

Jeden z największych operatorów logistycznych w Europie, Grupa Raben podpisała właśnie z PGE Obrót siedmioletni kontrakt na zakup zielonej energii (Power Purchase Agreement). Na mocy umowy, począwszy od 2023 roku, Raben w Polsce będzie korzystać w 100% z zeroemisyjnej energii. Zostaną wybudowane dedykowane farmy fotowoltaiczne, które zaspokoją potrzeby operatora logistycznego. Długoterminowy kontrakt będzie ważny od 2023 r. do końca 2029 r.
Oznacza to, również że za sprawą Grupy na mapie Polski pojawią się kolejne miejsca wytwarzające zieloną energię. Na terenie kraju powstanie kilka dedykowanych farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni ok. 40 ha, i łącznej mocy ok. 35 MWp, dostarczających 35 000 MWh rocznie – jest to wielkość całego zapotrzebowania na energię elektryczną we wszystkich obiektach Raben w Polsce. Budowa pierwszej farmy rozpocznie się już na początku 2022 r.
– Cieszę się bardzo, że wszystkie nasze obiekty w 100% będą zasilane zieloną energią z farm fotowoltaicznych. Dzięki temu zmniejszymy emisję CO2. Przyczynimy się też do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju – powiedział Ewald Raben, prezes Grupy Raben.
Energia odnawialna w Raben
Warto tutaj nadmienić, że w obecnym 2021 r., jak i na 2022 r. spółka ma również zakontraktowaną energię ze źródeł odnawialnych. Znacznie wpływa to też na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Natomiast podpisany w tym roku kontrakt z PGE przyczynia się do powstania nowych farm fotowoltaicznych na mapie Polski.
Grupa konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, której jednym z głównych celów jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Podpisany właśnie kontrakt na zakup zielonej energii (PPA) z pewnością przyczyni się do jego realizacji.
Firma od lat podejmuje także szereg innych działań w celu zmniejszenia śladu węglowego. Stawiając min. na nowoczesną flotę, energooszczędne magazyny i biura oraz optymalną organizacją transportu, jak również narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie i oprogramowanie (Smartour, kalkulator CO2).
Źródło: Raben