PCC Intermodal planuje więcej połączeń między Brześciem a UE w 2021 r.
Potrzeba połączeń intermodalnych Europy Zachodniej ze Wschodem, jest bardzo duża, wciąż rośnie i nie tylko dlatego, że przez Polskę prowadzone są pociągi Chińskie, ale przede wszystkim dlatego, że w relacji z Polską, Niemcami, Holandią, Belgią itd., a Białorusią, Rosją, Kazachstanem, Mongolią, a nawet Japonią i Koreą przepływają bardzo duże ilości ładunków, a załadowcy dziś potrzebują niezawodnych, stabilnych kompleksowych rozwiązań i na trasach powyżej 300 km w Europie szukają alternatywy dla rozwiązania drogowego.

W odpowiedzi na tą potrzebę PCC Intermodal od 2011 roku organizuje regularne pociągi kontenerowe obsługując w ruchu intermodalnym Białoruś i Rosję, od 2014 roku Chiny, Mongolię, Kazachstan, a w 2019 roku na pociągach intermodalnych PCC są ładunki z Korei i Japonii, podróżujące już nie tylko przez porty, ale trasą trans-syberyjską przez granicę BY/PL.
Początkowo operator organizował jedno połączenie w tygodniu, następnie częstotliwość przez długie lata utrzymywała się na poziomie 2 połączeń tygodniowo, od tego roku PCCI oferuje 3 regularne pociągi intermodalne obsługujące transport kontenerów via Brest. Cel jest by dostępny dla każdego serwis, zarówno dla tych którzy mają pojedyncze kontenery, małych załadowców, dla których dotarcie na wschód z ładunkiem eksportowym jest wyzwaniem, jak i tych którzy operują dużymi jednorodnymi ciągami regularnie, był codzienny, a przynajmniej 5 razy w tygodniu.
Firma zapewnia kompleksową obsługę serwisową, daje producentom pełną obsługę operacyjną i dokumentacyjną, w tym w kwestiach celnych zarówno w imporcie jak i eksporcie.
PCC Intermodal na rynku operuje już od 15 lat. Uruchamia rocznie ponad 5000 pociągów intermodalnych w ramach swojej regularnej siatki połączeń oferując przewóz kontenerów do drzwi klienta. Zarządza również 4 terminalami: w Kutnie (Centralna Polska); w Brzegu Dolnym (Dolny Śląsk), w Gliwicach (Górny Śląsk) i we Frankfurcie nad Odrą (rejon Berlina i Branderburgii), oraz posiada depo kontenerowe w Kolbuszowej (Podkarpacie).
Obecnie spółka pracuje nad rozwojem połączeń przez Brześć, uruchomieniem regularnych połączeń kontenerowych na Ukrainę oraz zwiększaniem częstotliwości połączeń w obsługiwanych przez siebie korytarzach transportowych. Więcej informacji na temat połączeń na wschód można uzyskać pod adresem east.intermodal@pcc.eu
