Meclift realizuje kolejne dostawy urządzeń do Brazylii i Bangladeszu
Meclift – fiński producent wózków widłowych o zmiennym wysięgu do przenoszenia ładunków w portach, terminalach kontenerowych, lotniskach i transporcie drogowym realizuje kolejne zamówienia dla klientów w Brazylii i Bangladeszu. Wózki Meclift dostarczono już do klientów na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.
Meclift to marka wózków o zmiennym wysięgu, które mogą przenosić różnego typu ładunki o masie nawet 50 ton. Od początku 2020 urządzenia te dostarczono do klientów w Polsce, Chinach, Niemczech, Rosji i Finlandii. Kolejne zamówienie, które realizuje fiński producent to dostawa wózka 18 t. do Brazylii oraz dwóch maszyn 42 t. do Bangladeszu. Obecnie wózki Meclift użytkowane są już w 30 krajach.
W całym 2020 r. producent planuje dostarczyć 12 maszyn przenoszących ładunki 18-tonowe. — Jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel sprzedażowy. W 2021 r. planujemy podwoić wielkość produkcji i sprzedaży w porównaniu do 2020 roku — zapowiada Janne Kalliomäki, prezes Meclift.
Wózek o ładowności 18 ton dzięki niewielkim rozmiarom może być wykorzystywany do wyciągani i umieszczania ładunków w kontenerach. Dzięki temu model ten jest popularny wśród operatorów terminali intermodalnych. — Chcemy rozpocząć produkcję serii popularnych maszyn 18-tonowych. Obecnie czas wyprodukowania jednego takiego urządzenia wynosi 2 miesiące, całkiem szybko nawet w porównaniu do naszych konkurentów — uważa Kalliomäki.
Również maszyny o większej mocy, przenoszące ładunki o masie maksymalnej 30, 42 i 50 ton mogą być wykorzystywane do pracy w kontenerach dzięki odpowiednio dostosowanym wysięgnikom zbudowanym z wytrzymałych materiałów. Wózki mogą także być wykorzystywane do przenoszenia szpuli blachy, belek i innych rodzajów ładunków.
Meclift zajmuje się produkcją specjalistycznych urządzeń terminalowych od 1993 r. Od 2019 właścicielami udziałów w tej firmie są Lännen MCE Oy (40%), Sign Systems Finland Oy (40%) i Credos Oy (20%).
— Wytycznymi dla naszych celów są globalne megatrendy, takie jak zrównoważony rozwój, zmiany klimatyczne, cyfryzacja i urbanizacja. śledzimy również rozwój naszych produktów. Obecnie około 75 procent produkowanych przez nas maszyn i urządzeń trafia na eksport. My zbudowaliśmy własną linię montażową dla Meclift i mamy pozytywne oczekiwania co do wielkości produkcji Meclift, który ma bardzo wysokie standardy jakości swoich produktów — powiedział Timo Huttunen, prezes MCE.
Przedstawicielem Meclift w Polsce jest firma Zeppelin Polska
Opr. ŁK