GM powierza CEVA Logistics zarządzanie łańcuchem dostaw części respiratorów
CEVA Logistics została wybrana przez General Motors (GM) na operatora 4PL odpowiedzialnego za zarządzanie łańcuchem dostaw komponentów do masowej produkcji respiratorów w USA. Na mocy umowy między GM a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics została wyłącznym dostawcą w zakresie organizacji dostaw przychodzących w tym projekcie.
CEVA działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat, świadcząc tam usługi z zakresu frachtu lotniczego, morskiego, drogowego oraz logistyki kontraktowej. Z General Motors CEVA również współpracuje od 10 lat. Teraz, w ramach specjalnego projektu, zespół CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie dostawami, zamówieniami, transport, obsługę celną oraz monitoring dostaw komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w zakresie organizacji dostaw przychodzących.
Na mocy umowy między General Motors a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics ma zapewnić dostawy do fabryki GM w Kokomo w stanie Indiana. Do produkcji jednego respiratora Ventec Life Systems V+Pro potrzeba aż kilkuset części, które produkowane są w różnych miejscach na świecie. Za realizację oraz zarządzanie całym ich łańcuchem dostaw odpowiadają CEVA Control Towers w Singapurze, Houston i Detroit.
– Każdy, wyprodukowany przez nas respirator, może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. Globalni dostawcy i zespoły produkcyjne GM, UAW wspólnie z mieszkańcami Kokomo pracują z pełną pasją i zaangażowaniem, tak aby jak najlepiej wykonać swoją pracę – mówi Gerald Johnson, wiceprezes wykonawczy General Motors Global Manufacturing. – Ludzie niemalże przenoszą góry, aby zwiększyć produkcję respiratorów do intensywnej terapii. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej karierze.
Po zakończeniu produkcji, respiratory zostaną przetransportowane z fabryki w Kokomo do szpitali w m.in. w Gary (Indiana) i Chicago. W tym miesiącu zostanie wysłanych ponad 600 z łącznej liczby 30 000 urządzeń.