VI edycja konferencji „Przejazdy kolejowo-drogowe 2020”
Jak ograniczyć liczbę zdarzeń na przejazdach i przejściach przez tory? Jakie efekty mogą przynieść inwestycje w infrastrukturę i technologię? Co można osiągnąć wykorzystując najnowsze rozwiązania w zakresie techniki i zarządzania bezpieczeństwem na skrzyżowaniach dróg i linii kolejowych? Te i podobne zagadnienia będą tematem szóstej edycji konferencji „Przejazdy kolejowo-drogowe 2020”, która odbędzie się 9 marca 2020 r. o godzinie w 10:00 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Wydarzenie skierowane jest do podmiotów rynku kolejowego oraz drogowego, w tym przedstawicieli administracji i organów nadzorczych, zarządców infrastruktury, firm zaangażowanych we wszystkie etapy procesu inwestycyjnego oraz producentów i wykonawców nawierzchni, urządzeń sterowania ruchem, wyposażenia i oznakowania.
Innowacje, inwestycje i edukacja
Na program konferencji „Przejazdy kolejowo-drogowe 2020” składać się będzie cykl prezentacji i dyskusji dotyczących najnowszych rozwiązań w zakresie techniki i zarządzania bezpieczeństwem na przejazdach kolejowo-drogowych. W poszczególnych wystąpieniach poruszona zostanie kwestia m.in., zmian w polityce inwestycyjnej, a także w regulacjach prawnych, aktualnego poziomu bezpieczeństwa na przejazdach, zagrożeń dla użytkowników transportu, metod i inwestycji podnoszących bezpieczeństwo oraz działań edukacyjnych dla użytkowników dróg, które mają na celu niwelowanie zdarzeń na przejazdach kolejowych. Swoje spojrzenie na skrzyżowania dróg i torów przedstawią zarówno kolejarze, jak i zarządcy oraz użytkownicy dróg.
Networking
Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele dużych i małych zarządców infrastruktury kolejowej, specjaliści z GDDKiA oraz zarządów dróg wojewódzkich, samorządowych, kilku pasażerskich i towarowych przewoźników kolejowych oraz firmy logistyczne. Nie zabraknie również specjalistów reprezentujących sektor budowlany, przemysł kolejowy, organizacje branżowe, administrację oraz media. Każdy będzie miał możliwość sformułowania własnych pytań w sesjach Q&A oraz, oraz rozmowy z gośćmi wydarzenia podczas przerw kawowych i lunchu.
Źródło: Fundacja ProKolej