W najbliższy weekend autostrada A1 częściowo zamknięta
Na weekend, 18-19 stycznia br., zaplanowano wyburzenie sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną A1. Będzie wiązało się to z czasowym zamknięciem dla ruchu, autostrady na odcinku węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Zachód.

Na czas rozbiórki wiaduktów konieczne będzie zamknięcie autostrady na odcinku Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Zachód.
Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już w piątek 17 stycznia ok. godz. 16:00 – 17:00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6:00 – 7:00.
Podsumowując, autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19:00 w piątek 17 stycznia do godziny 6:00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r.
W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:
Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.
Budowę odcinka A1 między Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim realizuje Budimex.